Kontakt

Stobno 33, 89-502 Raciąż

Tel./fax. (52) 559-25-73

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Punkt przedszkolny

Fundacja „Edukacyjne Drogi Polek i Polaków” razem z 4 partnerskimi gminami: Lubiewo, Rogowo, Rypin i Tuchola rozpoczyna od 01.08.2011 roku realizacje dwuletniego projektu pt: „Przedszkole w naszej wsi ” który uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w konkursie ogłoszonego w 2010 r przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu. Projekt ten jest rozszerzeniem obszarowo działań fundacji związanych z promocją i upowszechnieniem edukacji przedszkolnej na obszarach gmin wiejskich. W projekcie tym powstanie 15 bezpłatnych punktów przedszkolnych działających od poniedziałku do piątku przez 4 godziny dziennie. Do każdego punktu zapiszemy maksymalnie 19 dzieci w wieku 3-5 lat. W przypadku nadmiaru chętnych pierwszeństwo mają dzieci starsze, one bowiem najpilniej potrzebują osiągnięcia gotowości szkolnej. Zapisy dzieci proszę dokonywać w gminie lub w fundacji w Toruniu tel. 56-622-15-85. Dzieci zostaną objęte edukacją przedszkolną przez: nauczyciela prowadzącego, logopedę i nauczyciela języka angielskiego. Nauczycieli zatrudni fundacja, natomiast osobę do pomocy nauczyciela prowadzącego zatrudni gmina.
Praca nauczycieli będzie wspomagana i nadzorowana przez dyrektora pedagogicznego fundacji. Nadzór pedagogiczny i kontrole będą sprawowane również przez wizytatorów Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Nauczyciele będą zobowiązani do dokumentowania swojej pracy i składania szczegółowych sprawozdań po każdym semestrze.

W punktach realizowana będzie obowiązująca w programach nowa podstawa programowa, a obowiązującym programem jest program wychowania przedszkolnego pt: „Dobry Start Przedszkolaka” Moniki Rościszewskiej- Woźniak.

Jednym z priorytetów projektu jest ścisła współpraca z rodzicami, w związku z tym wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom zapewnimy możliwość monitorowania postępów dziecka. W projekcie przewidywane są zajęcia otwarte dla rodzica/opiekuna, w trakcie których będzie mógł obserwować pracę swojej pociechy w różnych sytuacjach edukacyjnych. Indywidualne lub grupowe zajęcia otwarte dla rodziców zorganizują również logopedzi.


W projekcie planowane są np:

- 4 jednodniowe wycieczki edukacyjne dla wszystkich dzieci do różnych ciekawych miejsc w województwie kujawsko-pomorskim - 120 spotkań pt „ Tata czyta „
- 60 spotkań integracyjnych w każdym punkcie po 4 spotkania w projekcie przez 2 lata trwania projektu - 28 spotkań z kulturą ( koncerty muzyczne i przedstawienia teatralne) po 7 spotkań w całym projekcie w każdej z czterech gmin partnerskich przez 2 lata trwania projektu

Zapraszamy rodziców do zapisywania dzieci do bezpłatnych punktów przedszkolnych na rok szkolny 2011/2012

więcej informacji również na stronie

www.fundacja-edpp.com

Gościmy

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

O witrynie

Użytkowników:
27
Artykułów:
186
Zakładek:
2